راهنمای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف

اگر به دنبال خرید اسباب بازی برای هدیه هستید، با ما همراه باشید تا با چند نکته مهم برای خرید ابزارهای بازی در گروه های سنی مختلف آشنا شوید.

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید برای کودکان و نوجوان اسباب بازی بخرید، ولی ندانید که کدام نوع از اسباب بازی برای بازه سنی کودک مد نظر شما بهتر است. به هر حال با توجه به تنوع ابزارهای بازی که برای کودکان وجود دارند، می توان آن ها را بسته به سلیقه و یا سن هر یک از کودکان خریداری کرد. اما موضوع مهم این است که قبل از ورود به مغازه و فروشگاه، باید یک سری ایده ها را در ذهن خودتان داشته باشید تا برای خرید ابزارهای بازی دچار سردرگمی نشوید.

در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد اینکه کدام اسباب بازی ها مناسب کدام گروه های سنی هستند، صحبت کنیم. پس اگر شما هم قصد خرید هدیه برای کودکان و نوجوانان را دارید، با ما همراه باشید.

 

راهنمای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف

                                                                       راهنمای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف

چرا باید بر اساس سن کودکان اسباب بازی بخریم؟

اسباب بازی یکی از مهم ترین وسایلی است که می توانید برای کودکان و نوجوانان خریداری کنید تا باعث رشد روحی و جسمی آن ها شوید. اما بدیهی است که انتخاب یک ابزار بازی نامناسب، نه تنها برای کودک مفید نیست، بلکه می تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. به طور مثال، لوازم بازی که برای کودکان سن پایین مناسب هستند، نمی توانند جذابیت زیادی برای کودکان بالای 6 سال داشته باشند. یا برعکس اگر یک اسباب بازی مناسب نوجوانان است، نمی توان آن را به کودکان هدیه داد و انتظار داشت که کودکان از گرفتن آن ها خوشحال شوند.

بنابراین، اگر به سلامت کودکان و رشد ذهنی، جسمی و فکری آن ها اهمیت می دهید، باید بر اساس سن آن ها اقدام به خرید اسباب بازی کنید. در ادامه مقاله قصد داریم در مورد اسباب بازی مناسب برای گروه های سنی مختلف صحبت کنیم.

 

خرید اسباب بازی

 

راهنمای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف

                                                                 راهنمای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف

اسباب بازی مناسب کودکان 3 تا 6 ساله

کودکان 3 تا 6 ساله در سنین پیش دبستانی هستند. این کودکان هنوز درک درستی از وسایل خطرناک ندارند. بنابراین، دور کردن وسایل خطرناک و ریز از آن ها ضروری است. هر ابزار بازی که دارای قطعات ریز باشد، برای کودکان زیر 5 سال مناسب نیست. از خرید وسایل بازی ساختنی با قطعات ریز برای این کودکان خودداری کنید.

معمولا کودکان پس از سن 4 سالگی و تا رسیدن به سن 6 سالگی، درک بهتری از محیط اطراف خودشان دارند. اسباب بازی هایی مانند عروسک های سخنگو می توانند برای این بازه سنی بسیار مناسب باشند. چرا که باعث رشد فکری و ذهنی کودکان می شوند و اجازه لمس کردن اعضای مختلف بدن عروسک برای کودک فراهم می شود. والدین می توانند با عروسک های جذاب سخنگو یا غیر سخنگو، به کودک پیش دبستانی خود اعضای بدن و کارایی آن ها را توضیح دهند.

خرید اسباب بازی

 

کودکان 5 و 6 ساله که وارد پیش دبستانی می شوند، علاقه زیادی به خمیر بازی نشان می دهند. به همین خاطر، یکی از بهترین اسباب بازی هایی که می توان برای این کودکان خریداری کرد، جعبه های حاوی خمیر هستند که می توانند برای بازی کودکان مورد استفاده قرار گیرند.

 

خرید لوازم بازی برای هدیه

                                                                                   خرید لوازم بازی برای هدیه

لوازم بازی مناسب کودکان 6 تا 9 ساله

کودکان 6 تا 9 سال به رده سنی بزرگ تر وارد شده اند و با ورود به مدرسه، علاقه زیادی به بازی های فکری پیدا می کنند. با توجه به اینکه کودکان 7 و 8 ساله هنوز به طور کامل قادر به نوشتن یا خواندن نیستند، بهتر است که از اسباب بازی هایی که نیاز به خواندن و نوشتن ندارند، برای آن ها کمک بگیرید.

لوازم بازی ساختنی، خانه بازی ها و حتی کاسه های خمیر بازی از جمله محصولات مناسب برای کودکان 6 تا 9 ساله محسوب می شوند. لگوها معمولا در میان کودکان 8 تا 9 ساله بسیار محبوب هستند. پس اگر احساس می کنید که به یک بازی فکری جذاب و منحصر به فرد نیاز دارید، می توانید لگوها را انتخاب کنید

 

راهنمای خرید اسباب بازی و ابزارهای بازی

راهنمای خرید اسباب بازی و ابزارهای بازی

لوازم بازی نوجوانان 9 تا 12 ساله

هر چقدر سن کودکان بیشتر می شود، علاقه آن ها به بازی کردن با اسباب بازی های ساختنی و عروسک و ماشین های ساده کاهش پیدا می کند. لوازم بازی نوجوانان دقیقا همان چیزی هستند که می توانید برای کودکان 9 تا 12 ساله خریداری کنید. معمولا این رده سنی به بازی های ساختنی پیچیده تر، لگوهای خاص، پازل و همچنین، بازی های فکری علاقه زیادی نشان می دهند. بازی های فکری که هیجان بالایی دارند، می توانند گزینه خوبی برای این رده سنی محسوب شوند.

 

لگو شخصیت

                                                                                                            لگو شخصیت

 

اسباب بازی مناسب نوجوانان بالای 12 سال

نوجوانان بالای 12 سال به بازی های ساده و کم هیجان علاقه زیادی ندارند. بازی هایی مانند مافیا و بازی های فکری پیچیده و ماجراجویی از جمله های جذاب برای این سنین محسوب می شوند. بسیاری از دختران و پسران در این سن به پازل های چند تکه ای علاقه زیادی دارند.

چند نکته تکمیلی برای خرید اسباب بازی

حال که با نحوه خرید اسباب بازی برای رده های سنی مختلف آشنا شدید، خوب است که به چند نکته تکمیلی برای خرید این ابزارهای بازی توجه کنید. به طور کلی، در هنگام خرید انواع ابزارهای بازی لازم است که به چند نکته زیر توجه داشته باشید.

  • بودجه شما برای خرید لوازم بازی چقدر است؟

قبل از اینکه بخواهید به یک فروشگاه اینترنتی و یا حضوری برای خرید اسباب بازی مراجعه کنید، باید بدانید که چقدر بودجه دارید. به هر حال هر یک از انواع لوازم بازی موجود در کشور ایران، دارای بازه های قیمتی متفاوتی هستند. بنابراین، می توان آن ها را بر اساس بودجه و سلیقه خریداری کرد.

خوشبختانه با توجه به تنوع بالای اسباب بازی های موجود در بازار، می توان برای هر گروه سنی بر اساس بودجه های مختلفی اقدام به خرید لوازم بازی کرد. فراموش نکنید که همیشه خرید یک اسباب بازی گران قیمت، نمی تواند کودکان را شاد کند. معمولا کودکان از هدیه گرفتن خوشحال می شوند. به خصوص اگر هدیه ای که می گیرند را تا به حال نداشته باشند.

  • سلیقه فرد مقابل خود را در نظر بگیرید.

ممکن است فرد مورد نظر شما به اسباب بازی های معمولی علاقه زیادی نداشته باشد. یا برعکس از گرفتن هر هدیه‎ ای خوشحال شود. سعی کنید که به سلیقه کودک مد نظر خود توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را برای خوشحال کردن او خریداری کنید.

فراموش نکنید که هر یک از بازه های سنی به چیزهای خاصی علاقه مند هستند. پس اگر قرار است دو هدیه منحصر به فرد برای بازه های سنی مختلف بخرید، مطالب این مقاله را دقیق تر مطالعه کنید.

  • خرید لوازم بازی برای دختر یا پسر؟

معمولا پسرها به اسباب بازی هایی از قبیل ماشین و لگوهای ماشین علاقه زیادی نشان می دهند. بدیهی است که یک عروسک سخنگو نمی تواند هدیه بسیار خوبی برای آقا پسرها محسوب شود. به خصوص اگر بخواهید برای بازه سنی بالای 6 سال اقدام به خرید ابزارهای بازی کنید. این در حالی است که دختران علاقه بیشتری به عروسک ها دارند. برخی از اسباب بازی ها نیز جنسیت خاصی ندارند. به طور مثال، لوازم بازی ساختنی یا بازی ماهیگیری و تخته های آهنرنبایی، می توانند هم برای دختران و هم برای پسران گزینه خوبی باشند.

خرید اسباب بازی

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را برای خرید اسباب بازی برای گروه های سنی مختلف راهنمایی کنیم. اگر با کمی دقت به سراغ فروشگاه های اینترنتی بروید، می توانید بر اساس بودجه ای که دارید، بهترین ابزار بازی را برای فرد مورد نظر خود انتخاب کنید. به عنوان نکته آخر باید بگوییم که انتخاب یک فروشگاه معتبر که امکان خرید محصولات باکیفیت را با قیمت مناسب به شما می دهد، بسیار حائز اهمیت است. بافینه به شما امکان خرید انواع لوازم بازی باکیفیت را با قیمت بسیار مناسبی می دهد.

فروش ویژه

​یک هدیه بافینه ای داری. از دستش نده!

(​​30 هزار تومان تخفیف برای اولین خرید بالای 200 هزار تومان)

کد تخفیف       first30

​​​​​​​​بچرخ و بپرس و به صرفه خرید کن​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید